Malá Strana
Na levém břehu Vltavy pod Pražským hradem se rozkládá jedna z nejkrásnějších a nejstarších pražských čtvrtí s osobitým kouzlem – Malá Strana. Křivolaké uličky pod Pražským hradem na vás dýchnou staletou historií.
Podhradí sídla českých knížat bylo osídleno již v 10. století, ale na město bylo povýšeno až Přemyslem Otakarem II. roku 1257. Od té doby Malá Strana jen krásněla a díky svému půvabu se za celou dobu své existence stala domovem řady významných českých osobností.
Křivolaké uličky i dnes objímají staré měšťanské domy, obcházejí monumentální kostely a motají se okolo bůhvíjak starých hospod a pivnic. Ať už se ale ve spleti uliček ztratíte jakkoli, vždy se nějakým zázračným způsobem vyloupnete v centru všeho dění, na slovutném Malostranském náměstí.
Malá Strana byla vždy domovem předních českých osobností, a to jak intelektuálů a státníků, tak i bohémů a umělců. Jen jejich seznam by vydal na samostatnou knihu, připomeňme tedy alespoň ty nejslavnější.
V Říční ulici bydlel spisovatel Karel Čapek, na Kampě zase herec Jan Werich a v domě U Dvou slunců prožil celý svůj život básník a novinář Jan Neruda, který se proslavil svými Povídkami malostranskými, v nichž barvitě popsal zdejší život v polovině 19. století. Podle Nerudy byla později pojmenována ulice, jež vede až na Pražský hrad.
VLAŠSKÁ ulice
spojuje ulici Tržiště a cestu Raoula Wallenberga. V ulici jsou významné historické stavby, např. Lobkovický palác- sídlo německého velvyslanectví a Schönborský palác – sídlo velvyslanectví USA a IRSKA .
Vlašská ulice je klidné místo s napojením na centrum Prahy tramvají z Malostranského náměstí nebo metrem ze st. Malostranska.
Nedaleko domu, asi 10 min chůze, jsou Petřínské sady, vhodné pro odpočinek, relaxaci, sport i hraní dětí.